День всіх закоханих: подарункові традиції світу

Мабуть, найромантичніше свято, що відзначають практично у всіх куточках світу, – це День святого Валентина, що припадає на 14 лютого. У різних країнах, як і в Україні, склалися різні традиції святкування Дня закоханих, і, безумовно, більшість із них є уособленням теплих слів, подарунків та виключно романтичного настрою. Однак, існують і звичаї, які не зовсім вписуються у наше розуміння цього свята.

Франція

У День Валентина французи особливо ретельно підходять до вибору подарунків. Традиційно прийнято дарувати своїй другій половинці білизну, “щасливі” лотерейні квитки, штучні квіти та навіть ковбасу, яка обов’язково має бути нарізана у формі серця.

Німеччина

У Німеччині Валентин вважається покровителем не закоханих, а психічно хворих. На честь свята німці прикрашають психіатричні лікарні яскраво-червоними стрічками, а у каплицях проводять спеціальне богослужіння за здоров’я.

За легендою, напередодні своєї страти (за те, що незважаючи на заборону імператора, він таємно вінчав закоханих) священик Валентин написав своїй коханій прощальне послання, де розповів про свої ніжні почуття до неї. І підписав цей лист — «твій Валентин».

Англія

В Англії прийнято вітати не тільки коханих, але й домашніх тварин, особливо собак, коней і котів. Популярними подарунками на День Валентина у Великобританії вважаються солодощі у вигляді серця, м’які іграшки, особливою популярністю користуються ведмежата «Teddy».

Польща

Як не дивно, але у Польщі прийнято спочатку вести свою пару не до ресторану, а до церкви. Відвідування меси є практично обов’язковим, адже Валентин передовсім  релігійний образ. Поляки щиро вірять, що святий Валентин допоможе їм у любовних справах.

14 лютого 496 року було вперше оголошено днем ​​святого Валентина.

Італія

В Італії 14 лютого вважається «солодким» днем, через це головними подарунками є цукерки, шоколадки та печиво у формі серця.

Голландія

У Голландії у День святого Валентина жінка може першою підійти до чоловіка і ввічливо попросити його одружитися на ній. Такий вчинок абсолютно не вважаються дивним. Але якщо цей романтичний жест чоловік не оцінить, він повинен подарувати дамі сукню.

Данія

День всіх закоханих у Данії прийнято відзначати весело. Тут влаштовують масові вистави та концерти, виступи та виставки, галасливі вечірки. Коханим, друзям та членам сім’ї дарують білі квіти (живі або штучні), а також листівки зі смішними віршами і любовними поемами.

Населення Європи стало відзначати День всіх закоханих починаючи з 13 століття, а в США — з 18 століття. І, звичайно, до сьогоднішнього часу традиція дарувати подарунки тільки зміцнилася.

Японія

У Японії існує цікава традиція: у парку або на площі будують великий поміст, з якого молоді хлопці та дівчата вигукують освідчення у коханні. Водночас, оцінюється не краса самого визнання, а саме його гучність. Подарунки тут дарують в основному чоловікам, причому не тільки коханому чоловікові, а й колегам, родичам та знайомим.

Корея

Корейці також відзначилися оригінальністю: тут дівчата дарують подарунки хлопцям, не отримуючи жодних привітань у відповідь. У Кореї прийнято дарувати чоловікам шоколад і всілякі вироби з нього. Що цікаво, така шоколадна «валентинка»  вважається зізнанням у коханні.

Сьогодні 14 лютого є радісною датою для всіх закоханих, коли прийнято дарувати подарунки, говорити теплі слова та зізнаватися у своїх почуттях.

Саудівська Аравія, Пакистан

На жаль, це романтичне свято дозволене не у всіх країнах. Влада Пакистану та Саудівської Аравії офіційно заборонила День усіх закоханих, до того ж під страхом великих штрафів.

До речі, День всіх закоханих в Україні – це свято романтики, кохання та ніжності. У цей день прийнято дарувати коханим і близьким людям «валентинки», квіти, цукерки, повітряні кульки та інші приємні подарунки.