Жінки, які змінили моду

Жінка у fashion-індустрії – це не тільки модель на подіумі, але і «двигун» процесу, джерело ідей та майстер перевтілень. Тому до свята весни ми вирішили розповісти про жінок, що раз і назавжди змінили модну індустрію та зробили її такою, якою ми звикли її бачити.

Мадлен Шерві – жінка-дизайнер на зламі епох

Французька кравчиня кінця XIX століття Мадлен Шерві  стала однією з перших жінок, які особисто контролювали потужні та впливові модні будинки, визначаючи вектор їх розвитку та тенденції одягу з сезону у сезон.

Що цікаво, Мадлен Шерві допомогла розпочати кар’єру чудовому модельєру Полю Пуаре, підтримуючи його погляд на складні й вишукані конструкції, а будинок моди, що був під її управлінням на той час, «Cheruit», був одним з небагатьох модних салонів, які працювали під час Першої світової війни.

Жанна Пакуін – перші маркетингові прийоми у fashion-індустрії

Жанна Пакуінсмілива та рішуча французька кравчиня, яка вперше для презентації своїх колекцій почала використовувати сучасні маркетингові прийоми – починаючи від публічних дефіле і барвистих каталогів, закінчуючи співпрацею з відомими архітекторами та художниками.

Сьогодні вже нікого не здивуєш залученням відомих ілюстраторів для створення альбому-каталогу чи архітекторів, щоб оформити інтер’єр салону. Але тоді, у кінці XIX століття, це був справді революційний крок.

Габріель Шанель – та сама Коко Шанель

Ця жінка не потребує представлення – вона вже давно перетворилася у легенду моди. І навіть майже, ніж через пів століття після її смерті, вона залишається впливовою персоною у світі моди – до її імені апелюють, на її авторитет посилаються.

І саме завдяки Коко Шанель частина чоловічого гардеробу плавно перемістилася у жіночий, а її погляд на парфумерію та жіночу красу змінили fashion-індустрію назавжди.

Мадлен Війонне – борець за справедливість

Мадлен вважається одним з найбільш впливових дизайнерів XX століття, саме їй приписують введення косого крою та популяризацію так званого грецького силуету. Роботи цієї жінки досі вивчають у школах дизайну, та що там – часто її копіюють імениті кутюр’є.

Мадлен однією з перших відмовилася від використання жорстких конструкцій та корсетів і прагнула підкреслити природні вигини жіночої фігури.

Вона боролася за авторські права і ввела на своїх підприємствах революційну практику того часу – оплачувані декретні відпустки, безкоштовні їдальні, ясла, послуги лікаря і стоматолога, які співробітниці могли отримати прямо на роботі.

Клер МакКарделл – що таке повсякденна мода?

Ця жінка винайшла саме поняття «готового одягу» – тобто такий одяг, який можна було купити в магазині, а не замовляти у кравчині. Прості та врівноважені силуети її моделей, економне використання тканин, елегантні, але в той же час веселі забарвлення – все це стало запорукою успіху бізнесу Клер МакКарделл.

Її вплив був настільки великий, що у 1950 році президент США Гаррі Трумен представив її до нагороди «women’s National Press Club Award». Навіть зараз, більш ніж через півстоліття після її смерті, Клер називають однією з найвпливовіших жінок Америки XX століття.

Міучча Прада – бізнес по-італійськи

Жінка, у якої диплом з філософії, стала одним з найвідоміших дизайнерів у світі – як це взагалі можливо? Міучча Прада настільки вільна думками і почуттями, що створювала речі, які задали тон розвитку модної індустрії. Можливо, це заслуга філософії?

Завдяки своїй наполегливості та таланту за декілька років Міучча зі скромного сімейного бізнесу створила модну імперію, а італійське прізвище Prada зробила ім’ям, яке знає весь світ.

Вів’єн Вествуд – скандальний «грандж»

Іноді для того, щоб стати популярною, потрібно влаштувати скандал. Або два… Або скандалити не зупиняючись. Вів’єн додала до пафосної моди трішки вуличного шику – щось таке, що пізніше історики моди назвали – «грандж».

М’яті сорочки, запаморочливі платформи, картаті штани, кепки, шпильки, порвані колготки і, звичайно ж, розкішні і неповторні драпіровані сукні – здається, цьому легко і просто наслідувати… проте результат може бути непередбачуваним.

Стелла Маккартні – модні права тварин

Донька Пола Маккартні Стелла увірвалася у світ моди. Вона принесла на подіум не просто власний погляд на те, що стильно і красиво, а особисте ставлення до життя та світогляд. Стелла – вегетаріанка, борець за права тварин і затята прихильниця органіки. Вона не використовує хутро та шкіру, але не відмовляється від вовни та шовку, а її лінія косметики на 100% складається тільки з органічних компонентів.

Стелла Маккартні – провісник нового типу жінок-дизайнерів: сильних та безжальних бізнесменів, здатних розірвати конкурентів на шматки, а потім повернутися додому до вечірнього чаювання.