Розвиваємо творчі здібності малечі

Творчість відіграє важливу роль у житті кожної людини. Уява та фантазія допомагають у відносинах між людьми та у роботі. Творчі люди вміють висловлювати свою індивідуальність, що допомагає досягти успіху у будь-якій справі.

Творчість – це більше навичка, ніж вроджений талант, і батьки можуть допомогти дитині успішно її розвинути.

Час та простір

Малюкам варто надати ресурси, необхідні для творчості. Головний ресурс – це час. Важливо виділяти дітям достатньо часу на творчі ігри без втручання дорослих. Простір – це ще один ресурс, необхідний малечі. Якщо ви не прихильник безладу, відведіть спеціальне місце, де вони зможуть трішки побешкетувати.

Творча лабораторія

Зробіть зі свого дому творчу лабораторію, де всіляко культивуватиметься творча атмосфера. Наприклад, повісьте у кімнаті малюнки й інші свідчення їх творчості. Дитину бажано оточити такими предметами, які активізуватимуть та спонукатимуть її до дій.

Придумуйте з дітьми різні творчі ідеї, але не піддавайтеся спокусі оцінювати їх. Наприклад, за вечерею ви можете провести колективне обговорення заходів, плануючи майбутні вихідні. Спонукайте дітей придумувати заняття, якими вони ніколи раніше не займалися. Зосередьте увагу на самому процесі творчості – на генерації ідей.

Свобода вибору та нагороди

Не нагороджуйте за творчість – стимули заважають процесу навчання, знижуючи гнучкість мислення. Дозвольте дітям оволодіти майстерністю у тій сфері, до якої вони мотивовані самі. Малюк повинен самостійно обирати, що йому цікаво з великого переліку занять. Наприклад, замість того щоб винагороджувати дитину за те, що їй не подобається, дозвольте їй займатись тим, від чого вона отримає задоволення.

Ігри

В якості засобів розвитку творчих здібностей можна використовувати практично всі навколишні предмети та ситуації. Творчість – це вміння створювати. Тому основна мета ігор – придумувати образи, а з часом реалізовувати придумане. До речі, іграшки можуть бути не лише розважальними, але й корисними, наприклад: мозаїки, конструктори чи настільні ігри.

У грі діти найбільше проявляють свої здібності. По улюбленим забавкам можна судити про те, яка сфера діяльності найбільш цікава малечі.

Мистецтво

Розвиток художніх здібностей можна починати вже з 1 року. Часом малеча починає малювати раніше, ніж говорити. У цьому віці діти вивчають предмети і їх властивості. Тому, варто, щоб у поле зору малюка потрапляли різні предмети для творчості – папір, фарби, пластилін, яскраві олівці та фломастери.

Помилки

Спонукайте дітей творити, навіть коли вони зазнають невдач. Так, саме невдач: діти, які бояться помилок та засуджень, стримують власне творче мислення. Розповідайте їм про свої помилки, щоб вони усвідомили, що помилятись – це нормально.

Подарунки

Коли хто-небудь запитуватиме у вас про подарунок вашій дитині, запропонуйте в якості презента творчі, а не практичні речі. Наприклад: приладдя для малювання, фотоапарат, деталі маскарадних костюмів, конструктори, пазли тощо.

Приділяйте більше значення процесу, а не результату. Один зі способів зробити це – ставити дитині відповідні запитання, наприклад: «Ти весело провів час?», «Що тобі сподобалось найбільше у цьому занятті?».
Кожна дитина – креативна особистість, тож фантазуйте та творіть разом з дітлахами!