Як обрати ідеальний рюкзак для школяра? Поради ТЦ «Роксолана»

Одна з найважливіших, складних та відповідальних покупок для дитини – шкільний ранець. Чому? Тому, що від якості портфеля багато у чому залежить здоров’я дитини, її безпека, та як малеча перенесе навантаження сучасної школи.

На що звернути увагу у першу чергу при виборі ранця? Читайте далі.

Оптимальний розмір

Рюкзак буде поруч з вашою дитиною практично кожний день, тому у першу чергу він має бути зручний. Варто правильно підібрати розмір та габарити «помічника». Згідно медичних норм – його ширина має відповідати ширині плечей дитини. Верхній край має закінчуватися на лінії лопаток, а нижній – на лінії попереку.

Не варто підбирати рюкзак на виріст, адже учні молодших класів носять набагато менше підручників та канцтоварів ніж старшокласники. Великий наплічник лише принесе дискомфорт – дитина швидко втомиться та захоче його замінити вже після декількох днів навчання.

Ортопеди рекомендують першокласникам носити на плечах вагу не більшу, ніж 10% від власної ваги.

Зверніть увагу, що згідно медичних норм – вага повністю укомплектованого рюкзака не має перевищувати 2 кг для учнів початкової школи. Тобто, порожній ранець має важити біля одного кілограму.

Зручність та функціональність

Варто обирати ранець з широкими лямками, вони сприятимуть рівномірному розподілу навантаження на плечі. Оптимальна їх ширина – не менше 4 см, ідеальна 5-6 см. Товщина пом’якшувальної вставки лямок – не менше 1 см. Внутрішню поверхню лямок якісного рюкзака має покривати сіточка, завдяки якій шкіра під ними зможе дихати. Також сіточка не дасть лямкам ковзати по одягу.

Для чого потрібна ручка на ранці? Завдяки їй напруга м’язів тіла буде найбільш оптимальна відносно хребта дитини. Чим товща ручка, тим легше за неї тримати. Наприклад, за ручку рюкзак можна підвісити на гачок парти.

Перевірте фіксатори лямок на міцність: при їх натягу ремінь не повинен прослизати, а міцно триматися. Варто відрегулювати лямки так, щоб вони не були занадто короткими – це змусить дитину рефлекторно сутулитися. А занадто довгі лямки можуть збільшити навантаження на хребет.

Плюси та мінуси спинки

Можна виділити чотири типи спинки шкільного рюкзака:

Ідеальна: ортопедична. Вона має твердий каркас та увігнуту вставку з контуром «X». Рівномірно розподіляє навантаження на хребет та запобігає сутулості. Але ортопедичний ранець має недолік – він важкий.

Оптимальна: каркасна. Щільно прилягає до спини дитини завдяки алюмінієвому каркасу, тримає форму та не допускає зміщення центру ваги ранця.

Обирайте рюкзак з твердим дном – він не провисатиме під вагою підручників, а сам ранець не тиснутиме на поперек. Такий портфель буде стійким, а зошити та підручники у м’якій палітурці не деформуються.

Непогана: жорстка. Єдина її перевага – це пом’якшення неприємного тиску на спину дитини.

Погана: м’яка. Вміст рюкзака буде тиснути у спину.

Довговічність

Зверніть увагу на матеріали з яких виготовлений ранець – рюкзак з міцного поліестеру прослужить школяреві не один рік. Цей матеріал стійкий до стирання та не вигорає на сонці. Відмінним захистом підручників від дощу стане тканина, що не промокає та відштовхує вологу.

Подбайте про безпеку дитини – зверніть увагу на наявність у ранця світловідбиваючих елементів, яскравих кольорів, ременів, значків, світлорозсіювачів з боків та у центрі рюкзака.

Підберіть рюкзак з широкою блискавкою та двома замками, що легко розстібаються. Нехай дитина сама перевірить, як працюють блискавки, щоб переконатися у простоті та надійності механізму.

До речі, підібрати ідеальний ранець за будь-якими критеріями: краса, функціонал, мода – ви легко можете у магазині товарів для творчості – «Акварель», що на 4 поверсі ТЦ «Роксолана».

І пам’ятайте, обираючи шкільний рюкзак, враховуйте думку дитини. Це ж її особиста річ – у першу чергу вона повинна їй подобатися, а тоді відповідати оптимальним критеріям.