Як святкують Новий рік у світі

Період новорічних свят – одним із найпрекрасніших та найатмосфернішим у році. Хрускіт снігу під ногами, мереживні сніжинки на кінчиках вій та аромат п’янких напоїв на кожному новорічному ярмарку. Що може бути прекраснішим?

Коли гуляєш містом, мимоволі звертаєш увагу на декорації, які додають святкового настрою. В Україні традиційним символом Нового року є зелена ялинка. Прикрашати її рекомендують щонайбільше у 3-х кольорах або ж однотонною гірляндою, якщо полюбляєте мінімалізм. Фінальним акордом у створенні новорічної атмосфери стане  легкий аромат цитрусових, пряників або хвої.

Все це – асоціації з новорічним періодом в Україні, але в різних куточках світу цей святковий час відчувається по-різному.

Швеція. Новий рік у Швеції святкують чітко за встановленим регламентом:

 • перегляд старих діснеївських фільмів;
 • шведський стіл, основними стравами якого будуть: печінковий паштет, свинина, оселедець, ковбаси, будинок з печива;
 • вірші – дуже важливий елемент Нового року. До кожного подарунку прикріплюють вітальну листівку, на якій обов’язково є вірш: коли подарункам обмінюються – поезію декламують; 
 • шум. Опівночі жителі Швеції здіймають галас і чим голосніше – тим веселіше;
 • кожен обов’язково обіцяє щось таке, що має виконати впродовж нового року, наприклад: змінити роботу, відвідати якусь країну, навчитися танцювати;
 • подарунки шведам роздає добрий гном Юль Томтен, роль якого найчастіше виконує батько сімейства.

Що стосується декору, то переважають живі квіти, вишивки зі зображенням ельфів, гноми, зимові пейзажі. Скатертина в домі повинна бути з новорічними мотивами. На столі, поличках та вікнах розставляють фігурки ангелів, гномів і тролів.

Також є низка традицій, наприклад: зварити пиво та спекти хліб, які матимуть цілющі властивості впродовж усього року. Зварити густу рисову кашу, в яку ховають монетки та мигдаль. Той, кому дістанеться монетка, буде здоровий та багатий, а той, хто знайде мигдаль – обов’язково зустріне своє кохання.

Бразилія. Ця країна відома своїми колоритними святкуваннями. Новий рік у Бразилії – справжній карнавал.

Бразильці Новий рік називають Reveillon, що в перекладі – «пробудження». Для них це не лише веселощі, а й час для роздумів про минуле та заряд енергії для реалізації планів.

У новорічну ніч на пляжах Бразилії чутно вибухи феєрверків та музику аж до самого ранку. На облаштованих сценах неодмінно виступають бразильські зірки, а представники найкращих танцювальних шкіл демонструють самбу. 

Бразильці обов’язково вдягають у новорічну ніч щось біле та щось нове – щоб весь наступний рік був вдалим. Не менш важливими в образі є аксесуари, кольори яких символізують бажання на наступний рік. Наприклад, жовтий – багатство, рожевий – кохання, червоний – пристрасть, синій – гармонію, оранжевий – кар’єрні успіхи, зелений – здоров’я.

У Бразилії є такі місцеві традиції на цю ніч:

 • тримати в гаманці 7 зерняток граната, поки б’є годинник – до багатства в наступному році;
 • поїдання сочевиці принесе успіх на цілий рік;
 • пройтися із порожньою валізою готельним номером треба для того, аби багато подорожувати в новому році.

Китай. Святкування Нового року тут також дуже помпезне. Китайці переодягаються у драконів та влаштовують виступи в громіздких костюмах на ходулях. Особливим атрибутом зустрічі Нового року є салюти та петарди. Цей народ вірить: чим гучніше будуть розриватися хлопавки і вибухати феєрверки, тим вдаліше йтимуть справи та кращим буде врожай.

Декілька китайських традицій:

 • зустрічати це свято потрібно у новому одязі червоного кольору: він має принести успіх. Згідно зі стародавньою легендою, на початку кожного нового року китайці змушені ховатися від чудовиська, яке прийшло для того, щоб знищити всі поселення та з’їсти весь урожай і людей. Та одного разу маленька дитина в червоному одязі налякала монстра. Тоді люди вирішили, що цей колір відлякує небажаного гостя та почали вдягатися в червоне у новорічну ніч;
 • прибирання у помешканні. Цей момент є дуже важливим, оскільки існує думка, що коли в оселі наводять лад, то господарі очищають своє життя від невдач і звільняють місце для щастя;
 • діти та неодружені члени сім’ї отримують червоні конверти з грошима від голови сім’ї;
 • незаміжні жінки прив’язують папірці з номерами своїх телефонів до цитрусових і відправляють за течією річки. Чоловіки виловлюють ці «кораблики кохання» і, якщо забажають, телефонують.

Сполучені Штати Америки. На думку жителів США, Новий рік розвивається і старіє впродовж 365 днів і до кінця грудня стеє дідусем, який має передати свої повноваження новонародженому малюку. Для багатьох американців це свято – старт нового життя.

Жителі США не бачать меж, коли йдеться про декорування власних домівок та вулиць. Вони скуповують абсолютно все: піротехніку, ялинкові прикраси, бенгальські вогні, хлопавки, гірлянди. 

Із 1907 року в США є традиція, яку знають у всьому світі: за хвилину до Нового року на площі Таймс-Сквер з висоти 23 метрів кидають велику кулю. Політ до землі триває цілу хвилину, останні 10 секунд падіння дружно відраховують глядачі, які зібралися на площі. Коли куля торкається землі – настає Новий рік.

Ось такі вони – новорічні традиції світу. З прийдешнім Новим роком! Нехай ваші мрії та бажання здійснюються незалежно від того, в якій країні ви святкуєте!