Шопінг – секрет гарного настрою!

Якщо для одних людей шопінг – це буденна необхідність, то для інших – це розвага, своєрідна релаксація та неймовірне задоволення. Але чи можна придбати щастя?

«Якщо гроші не роблять ваш щасливими, можливо, ви неправильно їх витрачаєте» – так називається стаття американських психологів, що на основі досліджень на тему відчуття щастя, сформували головні правила, що допоможуть отримати максимум задоволення від покупок:

Купуйте враження, а не речі

Якщо доводиться вибирати між дорогою річчю та туризмом, без роздумів вибирайте друге. Психологами доведено: пережиті позитивні емоції приносять набагато більше щастя, ніж будь-які нові речі. І позитивний ефект від подорожі виявляється більш довгостроковим, оскільки річ з часом ви заміните, а спогади залишаться з вами назавжди.

Намагайтеся тішити інших

Гроші, витрачені на когось іншого, здатні порадувати вас більше, ніж якщо ви витрачаєте їх на себе. Сумніваєтесь? А ви спробуйте! Так що, якщо вам по-справжньому подобається якась річ – припиніть думати про ціну та придбайте її. І подаруйте мамі, коханій, подрузі або сестрі. Такий подарунок зробить вас обох дуже щасливими.

Багато маленьких покупок краще, ніж одна велика

Ми занадто швидко звикаємо до всього нового та якісного. Тому навіть найбільша та дорога покупка може доволі швидко перестати бути джерелом радості. А дрібні задоволення можуть робити нас щасливими постійно. Для прикладу: вечеря у розкішному ресторані коштує стільки ж, скільки ж безліч морозива. І хто буде відчувати себе більш щасливим? Мабуть, той хто декілька місяців поспіль щодня балує себе порцією морозива.

Не поспішайте скористатися покупками

Відкладене задоволення створює передчуття, а передчуття – один з критеріїв справжнього щастя. Тому, мабуть, немає нічого кращого, ніж новорічна ялинка з горою подарунків під нею. І чим довше пролежать там ці подарунки, тим щасливіше ви будете, коли нарешті розкриєте обгортку.

Звертайте увагу на деталі

За відчуття щастя «відповідають» не тільки великі зміни у житті, але й дрібні деталі. Уявіть, що вам доводиться вибирати між маленьким котеджем у хорошому стані та просторим особняком, що потребує ремонту. Ціна однакова, і здоровий глузд підказує, що купити особняк вигідніше. Можливо. Але щасливіший виявиться володар маленького котеджу, який вже у найближчі вихідні зможе покликати у гості друзів. Тоді як власнику особняка доведеться ще безліч вихідних провести у товаристві будівельників.

Не захоплюйтеся порівняннями

Однак не варто приділяти всю увагу деталям. Якщо ви хочете потішити себе покупкою саме зараз, то не варто заглиблюватися у порівняння. Інакше великий ризик, що обирати річ ви будете дуже довго та за параметрами, які насправді не мають ніякого відношення до вашого щастя та задоволення.

Слідуйте за вибором інших

Хоч яким би не був цікавим, оригінальним та неповторним кожен з нас, задоволення, пережите іншими – важливий фактор. Отже, і джерела цього задоволення також. І якщо всі ваші друзі та знайомі вже є щасливими власниками якоїсь речі, ймовірно й ви будете щасливі, придбавши таку ж. Звичайно, якщо мова не йде про жінок, які купують однакові сукні.

Шопінг – це заняття, що зможе надати додаткових життєвих сил, впевненості у собі, витонченості, блиску та навіть нерозсудливості. Тому, вирушивши на шопінг наступного разу, спробуйте прислухатись до порад психологів та відчути справжнє щастя.

За матеріалами: www.psychologies.ru